Konkurs ,,Jak zachęcić babcię lub  dziadka do posiadania konta w banku”.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich bliskich seniorów – wyjaśnij im jak działa internet i bankowość elektroniczna i jak łatwo można z niej korzystać.

Pokaż w jaki sposób zachęcisz swoją babcię lub dziadka do założenia konta w banku i wyjaśnisz im:

• jak założyć konto w banku,
  • jak obsługiwać bankowość elektroniczną,
  • jak robić przelewy i sprawdzać stan swojego konta,
  • jakie są zasady bezpieczeństwa w sieci.

Do wyboru są cztery kategorie prac w zależności od wieku i poziomu szkoły.

Można je wykonywać indywidualnie lub zespołowo.

Weź udział w konkursie i wygrywaj nagrody! Łączna pula nagród wynosi 35 tys. zł.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 12 listopada. Termin nadsyłania prac to 10 grudnia.

Kto może wziąć udział w konkursie

W konkursie udział mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studenci szkół wyższych. Prace można przygotować indywidualnie lub w zespołach.

Co trzeba zrobić

Trzeba przygotować pracę – materiał informacyjny, który będzie przedstawiał korzyści z posiadania i korzystania z konta w banku przez osoby starsze.

Prace można przygotować w czterech kategoriach:

• plakat
  • komiks
  • film
  • infografika/materiał multimedialny

Powinny się one odnosić się do takich aspektów jak bezpieczeństwo, zdrowie oraz ułatwienia życia codziennego osób starszych.

Szczegółowe informacje na temat zasad konkursu (w tym regulamin konkursu) znajdują się na stronie www.zus.pl>o zus>o nas>Kampania ,,Bezpieczny, zdrowy, bezgotówkowy”>konkurs.

Link do konkursu https://www.zus.pl/konkursbzb.

Wszystkich informacji udzieli koordynator ds. komunikacji i edukacji– tel. 85 7486650, 502007903.

Konkurs jest elementem ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

Serdecznie zapraszamy!