BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

Dnia 8 lutego 2021 r. przedszkolacy, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przemienili się w różne bajkowe postacie i uczestniczyli w balu karnawałowym.

Każdy uczestnik miał strój, który zaprezentował podczas zabawy w pociąg. Dziewczynki przebrały się za wróżki, księżniczki, elfy, myszki. Był także Czerwony Kapturek. Chłopaki byli policjantami, rolnikiem, krasnalem, pingwinkiem, kościotrupem, Batmanem, Spidermanem czy Supermanem.

Wszystkie stroje były bardzo ciekawe, a dzieci prezentowały się w nich kolorowo i tajemniczo. Na bal także sala przedszkolna była udekorowana balonami i kolorowymi obrazkami.

Przedszkolaki, przed rozpoczęciem balu, wykonały maski oraz posłuchały krótkiej historii o tradycjach karnawałowych. Wszyscy świetnie się bawili przy skocznej muzyce.

Nie zabrakło też różnych konkursów, w których bardzo chętnie brały udział wszystkie dzieci. W przerwie między zabawami przedszkolaki korzystały że słodko-owocowego stołu, który przygotowali im rodzice.

Na zakończenie balu dzieci otrzymały paczki, które w tajemniczy sposób znalazły się pod przedszkolem. Aby otrzymać prezent, trzeba było wylosować karteczkę z zadaniem.

Wszyscy świetnie sobie z nimi poradzili. Na małych twarzyczkach pojawiły się uśmiechy, bo prezenty były wymarzone. Bal był bardzo udany. Dzieci będą go długo wspominać.

Oprac. Bożena Kraszewska

fot. Katarzyna Diana Radziewicz.