Andrzejki 2022

„Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze…”

24 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej im Sybiraków w Krasnymborze obchodzono andrzejki. Z tej okazji, w pięknie udekorowanych klasach, odbyły się wróżby andrzejkowe. Jak co roku, uczniowie mogli dowiedzieć się, kim zostaną w przyszłości, jakie będzie imię ich małżonka oraz jakie będą ich dalsze losy. Nie obyło się bez wróżenia z kart, ustawiania butów, przekłuwania serc z imionami, różnego rodzaju losowań. Wróżbą, na którą wszyscy czekali, było też tradycyjne lanie wosku.

Andrzejkową atmosferę zapewniał wspaniały poczęstunek, na który składały się między innymi przygotowane w domu wspólnie z rodzicami słodkości, własnoręcznie robione  w klasie kanapki. Takie pyszności smakują najlepiej. Jednak wszyscy czekali z niecierpliwością na dyskotekę, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. W odświętnie przystrojonej sali gimnastycznej można było do woli pobawić się przy muzyce odtwarzanej przez szkolnych dj-ów.

Takie atrakcje towarzyszyły tegorocznym andrzejkom. Był to miły odpoczynek od codziennych obowiązków szkolnych i z pewnością z tym większym zapałem uczniowie wrócą do nauki.

Oprac. Emilia Twardowska

fot. Emilia Twardowska i Kamil Krysztofik