Witajcie w szkole, Pierwszaki!

               25 października  2023 r. miało miejsce ważne wydarzenie – pasowanie na pierwszoklasistę. Z tej okazji, jak każdego roku o tej porze, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze, zebrali się nauczyciele, uczniowie oraz rodzice, aby świętować ten ważny moment w życiu każdego dziecka.

               Pierwszoklasiści przygotowywali się do  tego dnia pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Urszuli Pastewskiej. Wykazali się wieloma umiejętnościami, występując  przed liczną publicznością. W ten sposób pokazali, że zasługują na miano ucznia szkoły podstawowej.

          Zaprezentowali wiedzę o właściwym zachowaniu się w szkole, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, dali się poznać jako młodzi patrioci, kochający swoją Ojczyznę. Zadeklarowali chęć do nauki oraz pokazali umiejętność pracy w grupie demonstrując ciekawe układy taneczno- rytmiczne. Podczas występu ujawnili swoje prawdziwe talenty.

          Dyrektor szkoły, pani Barbara Kotarska stwierdziła, że pierwszoklasiści wykazali się wieloma umiejętnościami, zdali egzamin podczas występów i mogą być przyjęci do grona społeczności szkolnej. Pani dyrektor w swoim wystąpieniu zapewniła uczniów klasy pierwszej, że w szkole mogą zawsze liczyć na dyrekcję, nauczycieli oraz swoich kolegów i koleżanki. Ważną rzeczą w życiu każdego ucznia jest ciekawość wiedzy i świata, dlatego pani dyrektor zachęciła pierwszoklasistów do zadawania pytań, szukania odpowiedzi na nie, do brania czynnego udziału w życiu szkoły. Słowa podziękowania zostały skierowane również do rodziców uczniów, którzy licznie zaszczycili szkołę swoją obecnością w tym dniu.

         Oficjalna część rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu szkoły. Po uroczystym ślubowaniu, odbyło się pasowanie na ucznia dokonane przez panią dyrektor.
      Kolejnym punktem były życzenia od rodziców oraz uczniów klasy ósmej i ich wychowawczyni, pani Bogusławy Anny Juchniewicz. Wszyscy oficjalnie powitali pierwszoklasistów w szeregach braci uczniowskiej. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści dostali upominki od klasy ósmej oraz pamiątkowe dyplomy. Po uroczystości odbyło się sympatyczne słodkie spotkanie uczniów i rodziców z wychowawczynią.
     Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci całej naszej szkolnej rodziny.

Oprac. Emilia Twardowska

fot. Emilia Twardowska

Możesz również polubić…

Skip to content