„Tajemnicza postać w masce” – konkurs biblioteczny

       Pod koniec października 2021 r. biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny pod tytułem „Tajemnicza postać w masce”. Był on przeznaczony dla uczniów kl. „0” – III Szkoły Podstawowej w Krasnymborze. Polegał on na stworzeniu ilustracji bohatera z bajki, który nosił maskę. Mogła to być zarówno postać filmowa, jak i książkowa. Najlepiej, żeby praca była stworzona za pomocą wielu technik plastycznych, czyli na przykład przy użyciu kredek, farb, wyklejanek, brokatu. Jury w składzie: Emilia Świątkowska, Katarzyna Diana Radziewicz, Małgorzata Milewska, Urszula Pastewska, Bożena Kraszewska, Grażyna Anuszkiewicz oraz Danuta Wojewnik podczas oceniania prac brało pod uwagę także zgodność z tematem, estetykę, stopień trudności i samodzielność wykonania.    

       25 listopada 2021 r. prace konkursowe zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: „Oddziały przedszkolne” oraz „Klasy I-III”. W konkursie wzięło udział 27 osób. Komisja konkursowa miała duży problem, by wskazać zwycięzców, ponieważ wszystkie prace były wykonane starannie, zachwycały kolorami i zawierały wszystkie potrzebne elementy związane z tematyką pracy. Dzieła małych twórców zostały wyeksponowane w formie wystawy, którą można było obejrzeć w bibliotece szkolnej i tam miała miejsce narada komisji konkursowej.

       W kategorii „Oddziały przedszkolne” pierwsze miejsce zajął: Daniel Drapczuk z 4-latków i Maja Daniszewska z 5-latków. Drugie miejsce przypadło Damianowi Karpowi i Pawłowi Bagieńskiemu z 5-latków, natomiast trzecie miejsce zajął Kamil Skok z 4-latków i Marcelina Piekarska z 5-latków. W kategorii „Klasy I-III” zwycięzcami byli: Julia Bagieńska z klasy II i Kacper Borkowski z klasy III, drugie miejsce zajęli: Kacper Karp z klasy I i Marek Chomiczewski z klasy II, trzecie miejsce przypadło Jakubowi Klimuszko z klasy I i Kacprowi Ostapowiczowi z klasy III. Wszyscy oni otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz pamiątkowe dyplomy. Pozostali, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali nagrody pocieszenia również ufundowane przez Radę Rodziców oraz pamiątkowe dyplomy za zdobycie wyróżnienia w konkursie.

         Wszyscy biorący udział w konkursie bardzo ucieszyli się z nagród, szczególnie przedszkolaki, dla których to było pierwsze tego typu przedsięwzięcie. Dzieci obiecały brać udział w kolejnych konkursach bibliotecznych.

Oprac. Emilia Świątkowska

 

Możesz również polubić…

Skip to content