Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

   23 października 2019 r. uczniowie z kl. VIII przywitali swoich młodszych kolegów słowami,, Drodzy mali przyjaciele, od 1 wrzenia tworzycie wraz z nami wielka szkolną rodzinę. Wiecie, że w rodzinie każdy obok praw ma także obowiązki, które powinien solidnie wypełniać. Naszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim pilna nauka. Do niej przygotują was nauczyciele i rodzice. My starsi koledzy podamy wam, pomocną dłoń, zawsze możecie zwracać się do nas ze wszystkimi trudnymi sprawami. Uśmiechnijcie się, bo w szkole jest radośnie.”

     Po tych słowach na scenie zjawiła się dobra wróżka. Dzieci powitały ją słowami: ,,Witamy cię, dobra wróżko”. Nagle wpadła zła wróżka. Była wściekła, bo jej nie zaproszono. Rzuciła zły urok na dzieci: ,,Hokus pokus, czar nad wami, zostaniecie na zawsze przedszkolakami!” Po tych słowach wyszła. Prowadząca załamała ręce i chciała już odwołać spotkanie, gdy dobra wróżka powiedziała, że  jeszcze nie wszystko stracone. Powiedziała: ,,Kochane dzieci. Nie martwcie się. Pamiętajcie, że dobro zawsze pokona zło. Wiem jak was odczarować.      

    Musicie wybrać się w podróż do czterech krain. Z każdej musicie mi coś przynieść, a  wtedy będę mogła was odczarować.” I w taki sposób piątka zuchów wybrała się w podróż po pięciu krainach. Pierwszą krainą jest kraina muzyki. Udało im się zdać egzamin śpiewająco. W nagrodę otrzymały klucz wiolinowy. Jako druga jest kraina pracy. W niej dzieciaki udowodniły, że potrafią szybko i solidnie pracować. Nagrodą była pszczoła. Kolejną krainą jest kraina miłości. Tu prawdopodobnie przyszli pierwszacy dali przykład autentycznej miłości do rodziców i ojczyzny. Otrzymały serce. Ostatnią już kraina to kraina mądrości. Mali mądralińscy ruszyli głową i odpowiedziały na wszystkie zagadki bezbłędnie. Dostały symbol tej krainy, sowę. Dzieci wróciły do szkoły do dobrej wróżki: ,,Dobra wróżko zdobyliśmy wszystko, co chciałaś. Odczaruj nas, odczaruj.” Dobra wróżka: ,,Byliście bardzo dzielni, wiec odczaruję was, abyście mogli być pasowani na uczniów. Hokus pokus obrót na pięcie, niechaj znika złe zaklęcie.”

    Następnie klasa VIII złożyła życzenia. Przyszedł czas na ślubowanie. Pani dyrektor odczytała przysięgę ślubowania przy nachylonym sztandarze. Kolejny punkt to odciśnięcie  palca w kronice szkolnej. Po tym pierwszaki otrzymały upominki i po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia I i VIII klasa poszła na poczęstunek.

Oprac. Natalia Stefanowska kl. VIII S.P.

fot. Emilia Świątkowska

Możesz również polubić…

Skip to content