Konkurs biblioteczny pt. „Postać z mojej ulubionej książki”

          13 listopada 2019 r. rozstrzygnięto konkurs przeznaczony dla uczniów klas 0-III Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze pod tytułem „Postać z mojej ulubionej książki”.  Konkurs został ogłoszony w ramach innowacji pedagogicznej „Bajkowe wędrówki”.

           Polegał on na stworzeniu ilustracji na kartce przy użyciu dowolnej techniki plastycznej, w której wykorzystujemy np. kredki, farby, wycinanki, plastelinę, bibułę i tym podobne materiały.

            Uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie. Jury w składzie: Emilia Świątkowska, Katarzyna Diana Radziewicz, Urszula Pastewska i Małgorzata Milewska, miało nie lada trudność w wyłonieniu zwycięzcy. Przydzielono nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III S.P.

           Pierwsze miejsce wśród uczniów „zerówki” zajęła Julia Bagieńska, która wykonała ilustrację pt. „Królewna”, II miejsce zajęła Zuzanna Kaczyńska, a trzecie Julia Rotkiewicz. Wyróżnione zostały prace: Kacpra Karpa i Marka Chomiczewskiego.

           Zwycięzcami spośród uczniów klas I-III zostali: Anita Pietrzeniec z kl. II, której praca miała tytuł: „Podwodna tajemnica”, Magdalena Tarasiewicz z  kl. III, której praca nazywała się „Czerwony Kapturek” oraz Krzysztof Wasilewski kl. III – jego praca nosiła tytuł „Sponge Bob”. Na II miejscu znaleźli się: Jakub Pycz z kl. II, Mateusz Białous z kl. III oraz Natalia Niedzielko z kl. III. Trzecie miejsce zajęli: Patrycja Piekarska z kl. II, Jakub Oreluk z kl. III, Maja Kulmacz z kl. III. Natomiast wyróżnienia otrzymały: Martyna Hrehorowicz i Natalia Stanulewicz z kl. III.

          Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

          Ten konkurs z pewnością zachęcił uczniów do czytania książek ze zrozumieniem. Rozwinął również wyobraźnię podczas tworzenia prac plastycznych na podstawie przeczytanych książek.

fot. Emilia Świątkowska

 

Oprac. Emilia Świątkowska

Możesz również polubić…

Skip to content