Pasowanie na czytelnika

       28 stycznia 2021 roku uczniowie klasy pierwszej, których wychowawczynią jest pani Urszula Pastewska uczestniczyły w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest Pasowanie na czytelnika.

        Ze względu na pandemię odbyło się ono w ich klasie. Odwiedziła ich bibliotekarka, pani Emilia Świątkowska i przyniosła ze sobą nie tylko prezenty, ale i ważne przedmioty, które znajdują się w bibliotece. Pierwszaki dowiedziały się, dzięki nim, czym jest karta czytelnika i karta książki, a także jak wygląda księga inwentarzowa księgozbioru i dziennik biblioteki.

        Uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki, także tym obowiązującym podczas tego trudnego dla nas czasu epidemii. Poznali „prośby książki” oraz złożyli przyrzeczenie, że będą wzorowymi czytelnikami, którzy szanują książki. Tekst przyrzeczenia został złożony na ręce wychowawczyni klasy, by później zawisnąć w klasie na honorowym miejscu.

      Następnie przyszedł czas na wypożyczenie pierwszej książki. Każdy, oprócz książki, otrzymał pamiątkową zakładkę oraz naklejkę, która ma być powieszona w widocznym miejscu, aby przypominać o odwiedzinach w bibliotece.

      Uroczystość zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Uczniom, ich pierwsze książki, spodobały się do tego stopnia, że już na przerwie przystąpili do ich czytania, a wszyscy bibliotekarze wiedzą, że jest to najpiękniejszy widok. Życzę im, aby ich entuzjazm nigdy nie minął.

Oprac. Emilia Świątkowska

Fot. Emilia Świątkowska

Możesz również polubić…

Skip to content