Jasełka 2023

21 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów klas IV-VI. Organizacją przedsięwzięcia zajęły się panie: Joanna Maciejewska i Lilia Kuleszewicz i Danuta Wojewnik

Tego dnia mogliśmy usłyszeć następujące kolędy w wykonaniu chóru składającego się z wszystkich występujących uczniów: „Jest taki dzień”, „Cicha noc”, Pójdźmy wszyscy do stajenki, „Bosy pastuszek”. Przepięknie zaśpiewała nam kolędę „Lulajże Jezuniu” odtwórczyni roli Maryi, Patrycja Piekarska z klasy VI. Natomiast przedszkolaki: Natalia Rogowska i Waleria Kozłowska wzruszyły wszystkich, kiedy zaśpiewały „Kołysankę dla Dzieciątka”. Na uwagę zasługiwał również taniec aniołków z szarfami.

Jednak głównym punktem programu było przypomnienie, dlaczego Boże Narodzenie to tak szczególny dla nas czas. Jasełka były tego najlepszym dowodem. Odgrywane są one w naszej szkole co roku. Ich celem jest uczczenie tajemnicy narodzenia Jezusa Chrystusa. Piękne stroje, perfekcyjnie nauczone role z pewnością podwyższają poziom takiego widowiska, a tak z pewnością było tym razem. Wprowadziły nas one w świąteczny nastrój.

Święta Bożego Narodzenia są dla nas zawsze szczególnym przeżyciem, uświadomieniem sobie prawdy, że Pan Bóg w Jezusie Chrystusie przychodzi do nas, do człowieka oraz staje się człowiekiem.

Oprac. Emilia Twardowska

fot. Wiktoria Kuklińska kl. VII