Dzień Zdrowego Śniadania

Grupy przedszkolne „Motylki” i „Żyrafki” w dniu 21.10.2024 r. obchodziły dzień „ Zdrowego śniadania”.

Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest śniadanie. To najważniejszy posiłek dnia. Właśnie dzięki niemu mają energię do zabawy, nauki oraz lepiej się koncentrują podczas zajęć.

W tym dniu śniadanie wyglądało nieco inaczej niż zwykle. Dzieci przyniosły do przedszkola same zdrowe produkty, ser żółty, wędlinę, chleb, ogórki, pomidory, z których zrobiły przepyszne kanapeczki. Na stole nie zabrakło również kolorowych i soczystych owoców: gruszki, jabłka, banany, pomarańcze, winogrona, melony z nich wspólnie wykonały sałatki owocowe.

Celem owego dnia było promowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Podczas takich akcji uczymy nasze dzieci samodzielności, a także mają ogromną satysfakcje ze zrobionych samodzielnie posiłków. Przedszkolaki zaproponowały aby częściej organizować dni zdrowego śniadania.

Oprac. Magdalena Chomiczewska

fot: Magdalena Chomiczewska i Bożena Kraszewska