Choinka szkolna 2024

            Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą. Potwierdzeniem tego była obchodzona 18 stycznia 2024 r. Choinka szkolna.

            Ten dzień rozpoczął się od występów uczniów wszystkich grup wiekowych, zarówno przedszkolaków, jak i uczniów klas I-VIII. Za organizację całości odpowiadał Samorząd Uczniowski wraz z przewodniczącą, panią Urszulą Pastewską. Przy ozdabianiu sali gimnastycznej pomagała pani Katarzyna Diana Radziewicz. Nad przygotowaniem uczniów do występów czuwali wszyscy wychowawcy.

           Część artystyczną rozpoczął występ zespołu „Tańczące Emotki”, który zachwycił wszystkich układem choreograficznym opanowanym do perfekcji. Ich występy były świetnymi przerywnikami podczas całej imprezy. Swój występ nazwali „Mixem tanecznym”

            Kolejnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny pt. „Zima” w wykonaniu najmłodszej grupy przedszkolaków. Maluchy, chociaż stremowane, wspaniale poradziły sobie na scenie, wspierane i filmowane przez oglądających je z widowni rodziców, którzy również byli bardzo podekscytowani i dumni z  występu swoich pociech.

            Po najmłodszych wystąpiły one, całe na biało, wspaniałe starszaki, po których zupełnie nie było widać zdenerwowania. Czyżby mieli w przyszłości wyrosnąć na prawdziwych aktorów? Oglądanie ich występu to była prawdziwa przyjemność. Nie zabrakło recytacji oraz tańca z szarfami. Prezentowały się naprawdę pięknie.

            Pierwszaczki także promieniały na scenie. Pośród uśmiechów i spojrzeń kierowanych w stronę widowni, zaśpiewały takie piosenki, jak: „Zima” , „Biały walczyk” oraz pięknie recytowały wiersz okolicznościowy. Na uwagę zasługiwał walczyk zatańczony z pełną znajomością choreografii.

          Drugoklasiści oraz trzecioklasiści dali prawdziwy popis umiejętności artystycznych. Takiego tańca, jaki zaprezentowali uczniowie jeszcze nie było na szkolnej scenie. A chodzi o twista, który został nagrodzony ogromnymi brawami przez publiczność. Oprócz wspaniałego tańca, nie zabrakło tez popisu umiejętności wokalnych. Drugoklasiści zaśpiewali piosenki pod tytułem: „Zimowy rock`n`roll” oraz  „Zimowy czas”, natomiast trzecioklasiści „Kolędowy czas” i „W karnawale”.

         Uczniowie klasy IV zaprezentowali umiejętności aktorskie. Mieli nie lada wyzwanie. Odważyli się spróbować rozśmieszyć widownię i udało im się to w stu procentach. Zaprezentowali skecz pod tytułem „Odrabianie lekcji”. Takie talenty trzeba koniecznie rozwijać.

           Uczniowie klasy V i VI oraz VII także zaprezentowali piękne wykonanie piosenek pod tytułem „Witajcie w naszej bajce”, „Zima”, „Skrzypi wóz”, „Zaśnieżone miasta”. Takie występy wymagają dużo odwagi, a oni z pewnością ją mieli. Na szczególną pochwałę zasługują dziewczęta z klasy VI, które zachwycały swoim głosem oraz piękne przebrania siódmoklasistów.

         Jednak gwoździem programu był niesamowity występ kabaretowy zaprezentowany przez uczniów klasy VIII. pt. „Mariolka i ankieta” oraz „Mariolka i policjant”. Fantastyczne przebrania oraz wybitna gra aktorska to było wspaniałe połączenie. Aktorzy nie odgrywali swoich ról, ale stapiali się ze swoimi postaciami w jedność. Bez najmniejszego wysiłku rozbawili publiczność. Przy tym sami świetnie się bawili. Dobór tekstu oraz wykonanie zasługuje na szóstkę z plusem. Dowodem na to były łzy, które płynęły wszystkim oglądającym ze śmiechu.

        Po części artystycznej nadszedł czas na zabawę z dj-em oraz poczęstunek  w klasach. O godzinie 13.00 do szkoły zawitał święty Mikołaj, który obdarował wszystkie grzeczne dzieci wspaniałymi prezentami.

        Cały dzień był bardzo udany. Występy artystyczne, według pani dyrektor Barbary Kotarskiej,  wypadły pomyślnie. Podziękowała ona wszystkim występującym. Zabawa dyskotekowa będzie jeszcze długo wspominana rzez wszystkich uczestników, a prezenty stanowiły ukoronowanie całego dnia.

Oprac. Emilia Twardowska

fot. Emilia Twardowska

        

           

Możesz również polubić…

Skip to content