Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego: „Ronja, córka zbójnika” Astrid Lindgren

25 stycznia 2021 r. rozstrzygnięto konkurs czytelniczy na temat książki Astrid Lindgren pod tytułem „Ronja, córka zbójnika”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze. Wzięło w nim udział dziewięcioro uczniów.

Konkurs polegał na udzieleniu poprawnej odpowiedzi na 17 pytań otwartych oraz jedno zamknięte dotyczące treści książki.

Jury pod przewodnictwem pani Emilii Świątkowskiej orzekło, że:

I miejsce zajęli: Wiktoria Kulmacz z klasy VI oraz Mateusz Białous z klasy IV zdobywając po 27 punktów na 31 możliwych do zdobycia.

II miejsce zajęła Karolina Karbowska z 24 punktami, natomiast III miejsce zajęła Kamila Karbowska z 23 punktami.

Pozostali otrzymali następującą ilość punktów:

Magdalena Tarasiewicz z klasy IV – 22 punkty,

Gabriel Kukliński z klasy IV – 20 punktów,

Patryk Markowski z klasy z klasy VI – 19 punktów,

Wiktoria Kuklińska z klasy IV  oraz Dominik Drapczuk z klasy VI – po 18 punktów.

Na zwycięzców czekają nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim zwycięzcom oraz biorącym udział w konkursie przesyłamy serdeczne gratulacje.