Pasowanie na czytelnika

13 stycznia 2023 r. uczniowie klasy pierwszej zgromadzili się w bibliotece szkolnej. Bardzo się ucieszyli, kiedy dowiedzieli się, że odtąd będą mogli nazywać siebie czytelnikami.

Jednak najpierw musieli uzupełnić swoją wiedzę o informacje niezbędne dla każdego, kto wypożycza książki lub w inny sposób korzysta z biblioteki.

Zapoznali się między z innymi z regulaminem biblioteki, poznali nowe pojęcia z nią związane, takie jak: karta czytelnika, księgozbiór podręczny czy katalog.

Głośno odczytywali prośby książki i starali się je zapamiętać. Odwiedzili także Multimedialne Centrum Informacji.

Następnie, podnosząc do góry dwa palce prawej ręki, wygłosili przyrzeczenie czytelnika. Potem otrzymali swoją pierwszą książkę do wypożyczenia, pamiątkową zakładkę oraz naklejkę. Tekst przyrzeczenia obiecali umieścić na honorowym miejscu w swojej klasie.

Na koniec zapozowali do wspólnego zdjęcia.

Oprac. Emilia Twardowska