„Kobieta – puch marny! Kobieta – niebianka!
Kobieta – to cacko! To raju mieszkanka!
To wietrzna istota! Serc ludzkich królowa!
To rodu ludzkiego… mniej ważna połowa?”

8 marca obchodzimy wyjątkowe święto, jakim jest Dzień Kobiet.

Z tej okazji, tego dnia, w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze panowie składali paniom życzenia, ale także kobiety obdarowały ich miłymi słowami między innymi podczas apelu zorganizowanego przez pana Arkadiusza Maciejewskiego we współpracy z panią Katarzyną Dianą Radziewicz oraz p. Urszulą Pastewską i panią Ewą Białous.

Wtedy to chłopcy uczęszczający do klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze zaprezentowali niezwykle bogaty program artystyczny. Nie tylko recytowali wiersze i aforyzmy oraz śpiewali piosenki tematyczne, między innymi „Jesteś szalona”, ale także tańczyli „Jezioro łabędzie” w twarzowych spódniczkach oraz z trudem naciągniętych rajstopach. Rozśmieszali także widownię scenką kabaretową, wykorzystując do tego nie tylko komizm słowny i sytuacyjny, ale także postaci, która z dumą prezentowała swe kobiece atrybuty.

Tego dnia każda z siedzących na widowni nauczycielek mogła dowiedzieć się, co oznacza jej imię oraz otrzymać piękny podarunek z rąk swego wspaniałego ucznia.

Na zakończenie, dziewczynki z zespołu „Tańczące emotki” odwdzięczyły się chłopcom za piękny występ i życzenia z okazji Dnia Kobiet, przedstawiając skomplikowany choreograficznie taniec oraz komplementując ich z okazji Dnia Mężczyzn.

Oprac. Emilia Twardowska

fot. Maja Kulmacz i Natalia Stanulewicz z kl. VI