Wycieczka do Warszawy

Stolica Polski

Dnia 15.06.2022 r. w ramach projektu „Poznaj Polskę” uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze uczestniczyli w wycieczce do Warszawy pod tytułem „Stolica Polski”.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Dzieci zobaczyły wiele egzotycznych zwierząt. Następnie zwiedziły z przewodnikiem Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej. Uczniowie mieli okazję posiedzieć w czołgu, samolocie, rakiecie oraz podziwiać inne eksponaty wojskowe.
Punktem kolejnym było zwiedzanie Starówki z przewodnikiem. Uczniowie podziwiali Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, zabytkowe kamieniczki, pomnik Małego Powstańca na Barbakanie i Syrenkę Warszawską. Odwiedzili wnętrze kościoła św. Anny.
Niemałą niespodzianką dla dzieci była lekcja muzealna w Muzeum Farmacji pt. „Apteczka”. Największą atrakcją wycieczkowego dnia było „Centrum Nauki Kopernik”, gdzie odbyła się lekcja nauki i zabawy, podczas której można było eksperymentować, oglądać, bawić się.

Oprac. Urszula Pastewska

fot. Małgorzata Milewska

Możesz również polubić…

Skip to content