Wycieczka do Suwałk

           16 maja 2022 r. uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze wzięli udział w wycieczce do Suwałk, której organizatorem była pani Bogusława Anna Juchniewicz. Wycieczka miała charakter sportowy, co bardzo spodobało się uczniom. Opiekunkami uczniów podczas wyjazdu były: pani Bogusława Anna Juchniewicz, pani Lilia Kuleszewicz, pani Joanna Maciejewska i pani Emilia Świątkowska.

           Na początek wszyscy zajechali pod Halę Sportowo-Widowiskową „Suwałki Arena”. Tam odbyło się spotkanie z absolwentem szkoły w Krasnymborze – Łukaszem Rudzewiczem,  środkowym  Ślepska Malow, który w tym roku rozpoczął dziewiętnasty sezon w biało-niebieskich barwach. 37-letni zawodnik jest jedynym siatkarzem w klubie, który przeszedł z zespołem wszystkie szczeble rozgrywkowe – od ligi zakładowej (amatorskiej) aż do PlusLigi. W każdym z rozegranych sezonów był bardzo ważnym elementem drużyny. W sezonie 2018/2019 Rudzewicz sięgnął po złoty medal pierwszej ligi i awansował z klubem do wymarzonej PlusLigi. W czasie spotkania towarzyszyli mu: Mateusz Laskowski – przyjmujący, Adrian Buchowska – przyjmujący i Jakub Ziobrowski – atakujący. Sportowcy oprowadzili uczniów po obiekcie i przeprowadzili wspólny trening, który był niezapomnianym przeżyciem dla młodych fanów sportu. W podziękowaniu za zaproszenie uczniowie podarowali tablicę pamiątkową ze zdjęciami Łukasza Rudzewicza. W zamian otrzymali koszulkę meczową z autografem Łukasza, która została przekazana na ręce pani Bogusławy Anny Juchniewicz oraz zdjęcia zawodników Ślepska z autografami gospodarzy spotkania.

       Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w centrum rekreacji, czyli Movement Arena – Suwałki, gdzie dzieci mogły wyszaleć się na trampolinach, po wcześniejszym treningu gimnastycznym z elementami akrobatyki pod czujnym okiem trenera. Taka aktywność z pewnością jest potrzebna na ich etapie rozwoju, ponieważ jest jednym ze sposobów na pobudzenie w młodych ludziach apetytu na sport. Takie zajęcia są wspaniałe zarówno dla osób o bardzo wysokiej sprawności fizycznej, jak i dla osób o zdolnościach przeciętnych i słabych. Dzięki nim dzieci  nabywają umiejętności współdziałania w grupie, akceptacji siebie i innych, poszukiwania i pokonywania barier swoich możliwości. Były przykładem tego, że sport pozwala na rozładowywanie napięć oraz skierowanie nagromadzonej energii witalnej w stronę aktywności fizycznej.

      Po takim wysiłku fizycznym wszyscy poczuli się głodni i wspólnie pojechali na małe „co nieco” do Centrum Handlowo-Rozrywkowego Suwałki Plaza, co było ostatnim punktem programu wycieczki.

       Wszyscy zadowoleni, pełni emocji i wrażeń wrócili do szkoły. Zgodnie twierdzili, że był to zupełnie inny rodzaj wycieczki, niż te, w których dotąd brali udział. Podobało im się połączenie zwiedzania, oglądania, słuchania opowieści przewodników z aktywnością sportową. Z tego powodu w przyszłości z pewnością będzie więcej takich przedsięwzięć.

Oprac. Emilia Świątkowska

fot. Daniel Bobrowski

fot. Emilia Świątkowska

 

fot. Bogusława Anna Juchniewicz

Możesz również polubić…

Skip to content