WIGILIA SZKOLNA 2019

    19 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Sybirów w Krasnymborze, odbyło się spotkanie wigilijne pod hasłem „Do Betlejem…”

      W tym roku wszyscy uczniowie kolędowali do Betlejem z orszakiem królewskim: Kacpra V, Melchiora V i Baltazara. Uczniowie byli przebrani za dwórki, rycerzy, a także diabły i anioły, Świętą Rodzinę.

     Spotkanie rozpoczęło się  śpiewaniem pastorałki pt. „Niech spadnie nam korona z głowy”. Następnie uczniowie przedstawili scenkę „Kuszenie Ewy w Raju”. Po odczytaniu edyktu Cezara  Augusta, Maryja z Józefem i cały orszak ruszył do Betlejem z pastorałką „Blask nad Judeą”. Dwór Heroda to kolejny postój, gdzie król wypytuje  mędrców, w jakim celu przybyli do Jerozolimy. Scenka w Gospodzie została przedstawiona przez dorosłych, nauczycieli i rodzica  W. Kotarskiego, M. Dawidowicz, J. Maciejewską, L. Kuleszewicz i uczennicę Wiktorię  Jurguć.

    „Do Stajenki” – ta pastorałka prowadziła nas do scenki „Walka dobra ze złem”. Anioły i diabły wykonały taniec, który w sposób obrazowy przedstawiał walkę dobra ze złem. Gdy dotarliśmy do Betlejem, królowie złożyli dary Jezusowi. „Kołysanka dla Jezusa” zakończyła nasze kolędowanie.

   Na koniec uroczystości Pani Dyrektor złożyła życzenie bożonarodzeniowe uczniom i pracownikom szkoły.

Oprac. Małgorzata Dawidowicz

fot. Emilia Świątkowska

Możesz również polubić…

Skip to content