„Szkoła pamięta”

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych

24 października 2024 r., już po raz szósty, uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze wzięli udział w tej akcji. Spakowali potrzebne przedmioty m.in. znicze, zmiotkę, szufelkę, worki i udali się  w miejsca pamięci w okolicy szkoły, czyli do Jasionowa oraz na Kozi Rynek, aby uporządkować groby i poświęcić chwilę na modlitwę.

Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to wyjątkowy czas, kiedy w szczególny sposób wspominamy zmarłych, zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Przestrzegając zasad panujących na cmentarzu, uczniowie spędzili ten czas bardzo pracowicie. Wspominali historie związane z tymi miejscami, uprzątnęli nagrobki oraz teren wokół nich oraz zapalili znicze.

Oprac. Emilia Twardowska

fot. Bogusław Kierkla