Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

W dniu 22 października 2024r. odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej. W wydarzeniu wzięli udział rodzice uczniów, dyrektor, Rada Pedagogiczna oraz uczniowie szkoły.
Uczniowie klasy ósmej wprowadzili pierwszoklasistów do sali gimnastycznej, gdzie po przecięciu symbolicznej wstążki odśpiewano hymn państwowy.
   Ósmoklasiści powitali pierwszoklasistów wierszykami, zachęcając ich do podjęcia trudu nauki. Pierwszaki zaśpiewały piosenkę „Moja szkoła” i recytując wierszyki, potwierdzili swoją radość z uczęszczania do szkoły oraz uczestnictwa w zajęciach. W utworze „Pierwszoklasista” przedstawili siebie, a następnie kontynuowali recytację wierszyków o szkole i szkolnych obowiązkach.
Uczniowie ósmej klasy przygotowali pytania dotyczące szkoły i obowiązków w niej.
    Pierwszoklasiści, podnosząc zielone znaki na zgodę i czerwone na niezgodę, znakomicie zdali egzamin. Wykonali także utwór „Marsz naszej klasy”, wierszyk o fladze oraz piosenkę
„Jesteśmy Polką i Polakiem”. Wykazali się również znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po ulicy, recytując wierszyk.
   Jednym z najbardziej zabawnych momentów była konkurencja polegająca na wypiciu soku z cytryny, którą pierwszoklasiści również zdali śpiewająco. Następnie odbyło się uroczyste
ślubowanie i pasowanie na ucznia. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty, a także odcisnęli swoje palce w kronice szkolnej.
   Po oficjalnych uroczystościach odbył się poczęstunek i dyskoteka, które były doskonałą okazją do integracji i wspólnego świętowania. Całe wydarzenie było pełne radości i dumy
z nowych członków szkolnej społeczności.

Oprac: Małgorzata Dawidowicz

fot: Klaudia Stefanowska kl.V