Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej

W dniu 15-10-2024 r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze, w ramach programu Priorytetowego: „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej Część 2) Fundusz Ekologii pod nazwą „Świadomy Eko Obywatel- Segregacja Odpadów”, odbyły się  zajęcia z przedszkolakami i najmłodszymi uczniami. Wyżej wymieniony program dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Zaplanowano szkolenia oraz warsztaty edukacyjne, dzięki którym uczniowie poszerzą wiedzę o zagadnienia w zakresie właściwej segregacji odpadów. Zajęcia poprowadzi Pan Arkadiusz Maciejewski.

Prowadzone w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze działania to:

• Szkolenie skierowane do przedszkolaków i klas I-III oraz klas IV-VIII,
  • Warsztaty, które w praktyce pozwolą utrwalić zdobytą wiedzę,
  • Konkurs „Świadomy Eko Obywatel – Segregacja odpadów”, w ramach którego wykonawcy najlepszych prac otrzymają nagrody.

Dodatkowo w ramach otrzymanego dofinansowania zostaną zakupione plakaty edukacyjne oraz ścieżka sensoryczna.

Niezbędne informacje dotyczące „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej Część 2) Fundusz Ekologii pod nazwą „Świadomy Eko Obywatel- Segregacja Odpadów” można znaleźć na stronach internetowych Urzędu Gminy i  Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze.

Dziękujemy Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku za dofinansowanie programu. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za danie nam możliwości poszerzania horyzontów. Mamy nadzieję, że uczniowie zdobędą wartościową wiedzę i umiejętności, które wykorzystają w praktyce.