Europejski Dzień Języków w Szkole Podstawowej w Krasnymborze

HAPPY EUROPEAN DAY OF LANGUAGES.

Organizatorem przedsięwzięcia była p. Lilia Kuleszewicz, nauczyciel języka angielskiego. Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września z inicjatywy Rady Europy i Komisji Europejskiej. O realizacji przedsięwzięcia można poczytać na stronie inicjatora EDJ

W ramach projektu były realizowane następujące przedsięwzięcia, aktywności zadania:

* Puzzles Game, Heart Painting and Finding The Same Flag/Country; Guessing The Right Language according to the listening text using QI codes; Learning Cześć/Hello in European languages; Did You Know Exhibit; Station Game; Find Someone Who……; Let’s Guess Game.

Uczniowie z zaangażowaniem i zainteresowaniem brali udział w Europejskim Dniu Języków. Celem tego święta jest:

* promowanie nauki języków obcych, znaczenia uczenia się i nauczania języków na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności czy też dla własnej przyjemności lub udziału

w wymianie międzynarodowej;

* promowanie różnorodności językowej oraz wzajemnego zrozumienia między kulturami.

Tegorocznym tematem jest “Języki dla pokoju”, co podkreśla rolę języków jako narzędzi do budowania mostów między różnymi społecznościami. Różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, które należy rozwijać i pielęgnować.

Oprac. Lilia Kuleszewicz

fot. Emilia Twardowska