Mikołajki w przedszkolu

W poniedziałek 07 grudnia 2020 r. w przedszkolu królował czerwony kolor. Były bluzki z reniferami, choinkami, mikołajami, u dziewczynek spódniczki, świąteczne getry a u wszystkich na głowach mikołajkowe czapki. Przedszkolacy chcieli uczcić imieniny świętego Mikołaja.

Jakże byli zdziwieni, gdy pod ubraną wcześniej choinką znaleźli kosz z czekoladowymi mikołajami oraz list od Świętego Mikołaja.

Wychowawczyni, pani Bożena Kraszewska,  odczytała list, w którym Mikołaj pozdrawiał dzieci oraz obiecał, że odwiedzi je podczas Wigilii Świąt Bożego Narodzenia i przyniesie dużo prezentów.

Przedszkolaki w podzięce nauczyły się krótkiego wiersza o Mikołaju oraz zaśpiewały fragment piosenki ,,Mikołaj ma trudne zadanie”.

Wykonały także portrety Mikołaja z różnych materiałów. Słodki upominek zjadły podczas śniadania. Obejrzały także film -przesłanie od świętego Mikołaja, w którym poznały jego fabrykę zabawek.

Mamy nadzieję, że Święty Mikołaj dotrzyma słowa i obdarzy nas prezentami podczas Świąt. Przedszkolaki obiecały, że będą grzeczne. Trzymam je za słowo.

Oprac. Bożena Kraszewska

fot. Bożena Kraszewska