Projekt "Bawimy się, uczymy, rozwijamy"

AKADEMIA JUTRA

Akcja„WARTO BYĆ DOBRYM”

Program „Czytające przedszkola” w ramach Kampanii czytania „Cała Polska czyta dzieciom”

Program „Owoce w szkole”

Projekt "Rozwijanie talentu uczniów zdolnych i wyrównywanie szans rozwoju uczniów szkół wiejskich"

Projekt "Bawimy się, uczymy, rozwijamy"

SZKOŁA MARZEŃ

Uczniowie klasy II mający trudności w zdobywaniu umiejętności matematycznych: projekt trwający od IV do XI 2012 r.

Zajęcia artystyczne w kl. I-III

Szkoła jako placówka oświatowa nie tylko uczy i wychowuje dzieci w trakcie zajęć lekcyjnych, ale daje też uczniom możliwość rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności podczas zajęć pozalekcyjnych. Jednym z nich są zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów uzdolnionych artystyczno-plastycznie organizowane w naszej szkole w ramach projektu „Bawimy się, uczymy i rozwijamy”.
   W trakcie zajęć zainteresowani uczniowie poznają nowe narzędzia i techniki plastyczne, wyrażają własne emocje słowem, mimiką i ruchem. Mają możliwość kształcenia i rozwijania twórczej wyobraźni oraz umacniania wiary we własne siły i możliwości. Obcowanie wśród wytworów sztuki własnej oraz innych, wzbogaca wnętrze dziecka. Sprzyja to rozkwitowi tych wszystkich uzdolnień, które pielęgnowane, pozwolą nie tylko łatwiej się uczyć, ale i piękniej żyć.
   Podczas zajęć artystycznych uczniowie posługują się „magicznymi” kredkami. Kredki miały możliwość, przy użyciu niewielkiej ilości wody, zmiany rysunku w piękny obraz. Wystarczy tylko zamoczyć palec w wodzie i poprowadzić nim po rysunku. Miękkie kredki są hipoalergiczne, dzięki czemu można nimi malować po rękach i twarzy. Wystarczy niewielka ilość wody, aby cały makijaż zmyć z ciała.
   Uczniowie mieli możliwość malowania farbami o niezliczonych możliwościach. Wystarczy nałożyć szpachelką kilka kropel koncentratu, aby stworzyć piękną pracę. Każdy obrazek wykonany przez dziecko jest niepowtarzalnym arcydziełem. Nikt nie ponosi porażki z nieudanej pracy. Każdy jest artystą. Niektóre elementy wykonanego obrazka można wykorzystać do tworzenia kolejnych prac.
   Uczniom podobała się farba złota i srebrna. Chętnie jej używali, dzięki czemu obrazek lub ozdobiony przedmiot zyskiwał połysk i ciekawą strukturę. Przyciągał wzrok zainteresowanych.
   Farby Kri Kra Krea dają możliwość malowania na różnych materiałach: papier, bawełna, szkło, pleksi i świeczki. Dzieci projektowały i malowały na swoich bluzeczkach, wykonywały dekoracyjne kompozycje na kubeczkach i doniczkach. Na płytkach z pleksi malowały jesienne pejzaże oraz ozdabiały świece.
   Dużo zabawy sprawiało uczniom posługiwanie się maszyną do malowania. Urządzenie to służy do tworzenia abstrakcyjnych form plastycznych. Dzięki mechanizmowi materiał tworzenia jest w ruchu i można tworzyć oryginalne prace.
   Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Wypowiadali się na temat powstałych prac. Każda z nich była inna, przez co ciekawa i niepowtarzalna. Prace uczniów – ich małe arcydzieła zostały umieszczone na wystawie.
   Zajęcia prowadziła Grażyna Anuszkiewicz

Prace plastyczne uczniów kl. I-III szkoły podstawowej w ramach projektu pt. "Bawimy się, uczymy, rozwijamy"

Prace plastyczne uczniów kl. I-III szkoły podstawowej w roku szkolnym 2011/2012