AKTUALNOŚCI rok szkolny 2007/2008

 

Archiwum aktualności   zobacz

 

Sztabin dnia 27 czerwiec 2008 r.

ZSS. 3410-01/2008
 

ZAWIADOMIENIE O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY I O WYKONAWCACH, KTÓRYCH OFERTY ZOSTAŁY
ODRZUCONE LUB WYKLUCZONE


1. Na podstawie art. 92 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. z 2006 r. Nr 164 poz. 1163 ze zm.), niniejszym informuję, iż w prowadzonym przez Zespół Szkół Samorządowych w Krasnymborze postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na „Remont instalacji elektrycznej w budynku Zespołu Szkół Samorządowych w Krasnymborze”, Zamawiający zgodnie z art. 91 ust. 1 w/w ustawy dokonał wyboru jako oferty najkorzystniejszej, tj. oferty złożonej przez Wykonawcę – „ELEKTRO – TECH Jacek Sobieszczański” ul. Śliwkowa 51, 16-300 Augustów. Przedmiotową decyzję Zamawiający uzasadnia tym, iż oferta niniejszego Wykonawcy spełniła warunki udziału w postępowaniu, zawierała najniższą cenę, a w związku z powyższym uzyskała najwyższą liczbę punktów w wyniku oceny ofert przeprowadzonej przez Zamawiającego na podstawie ustalonych kryteriów oceny ofert.
2. W postępowaniu, w którym jedynym kryterium była cena za wykonanie przedmiotu zamówienia złożono trzy oferty , które w wyniku oceny ofert uzyskały następujące ilości punktów:
1) „USŁUGI BUDOWLANO – ELEKTRYCZNE B.K. Oświecińscy s.c. , ul. Kopernika 13, 16-200 Dąbrowa Białostocka – 75,05 pkt,
2) „ZAKŁAD INSTALATORSTWA ELEKTRYCZNEGO Malinowski Kazimierz Sylwester” ul. Słowackiego 54, 16-300 Augustów – 89,69 pkt,
3) „ELEKTRO – TECH Jacek Sobieszczański” ul. Śliwkowa 51 16-300 Augustów – 100 pkt.
3. W postępowaniu tym nie odrzucono żadnej oferty.
4. W postępowaniu tym nie wykluczono żadnego Wykonawcy

 

ZAWIADOMIENIE O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY I O WYKONAWCACH, KTÓRYCH OFERTY ZOSTAŁY
ODRZUCONE LUB WYKLUCZONE
wersja do druku pdf pobierz
 


 

Dziś zakończenie roku szkolnego!


   Jak co roku, także dziś, 20.06.2008, w naszej szkole organizowany jest apel z okazji pożegnania klas III gimnazjum i VI szkoły podstawowej a także zakończenia roku szkolnego 2007/2008. Te uroczystość rozpoczęliśmy o godzinie 9.30 odśpiewaniem hymnu państwowego. Pani dyrektor, Barbara Kotarska, powitała wszystkich zebranych gości, czyli Wójta Gminy Sztabin, Tadeusza Drągiewicza, Księdza Proboszcza Wiesława Domitrza, całą Radę Pedagogiczną oraz licznie zgromadzonych rodziców i całą społeczność uczniowską.
  Następnie pani dyrektor w kilku słowach podsumowała mijający rok szkolny 2007/2008. W bieżącym roku szkolnym na zajęcia edukacyjne uczęszczało 193 dzieci, od drugiej połowy grudnia 188. Opiekę dydaktyczno-wychowawczą sprawowało 16 nauczycieli. Jeden uczeń nie otrzymał promocji do klasy programowo wyższej. Najwyższą średnią uzyskała klasa VI, której wychowawczynią jest pani Alicja Augustynowicz. W wyniku klasyfikacji końcoworocznej przyznano 18 świadectw z wyróżnieniem. 46 uczniów przyznano nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce. Najlepsi uczniowie Zespołu to: Dawid Jewdokimow z kl. II g, (śr. 5.46), Sylwia Pietrzeniec z kl. II g (śr. 5.35), Sylwia Białous z kl. III g (śr. 5.23), Sebastian Surowiecki z kl. V (śr. 5.2), Joanna Gniedziejko z kl. Ig (śr. 5.15), Urszula Dawidowicz i Łukasz Jewdokimow z kl. V (śr. 5.1), Julita Surowiecka z kl. IV (śr. 5.09), Marlena Wierzbicka i Patrycja Wojownik z kl. III g, Martyna Pietrzeniec z kl. V, Martyna Klukowska z kl. VI (śr. 5.0), Dawid Chmiel z kl. I g (śr. 4.92), Łukasz Pachucki, Anna Dawidowicz z kl. V, Patrycja Białous, Marcelina Szymkuć z kl. VI (śr. 4.9), Krystyna Gniedziejko z kl. V (śr. 4.8), Ilona Milewska z kl. IIg (śr. 4.78), Marta Dzienis, Patrycja Rotkiewicz z kl. VI (śr. 4.7). Pięcioro uczniów otrzymało dyplomy za 100% frekwencję: Andrzej Chomiczewski z „0”, Sandra Wyszyńska z kl. III, Patryk Plisko z kl. IV, Piotr Kozłowski z kl. VI, Sylwia Białous z kl. IIIg. Wójt Gminy Sztabin przyznał nagrody za wybitne wyniki w sporcie. Otrzymali je: Mariusz Chojnowski, Krzysztof Wierzbicki, Martyna Piestrzenic, Patrycja Rzotkiewicz.
   Dziś w tak uroczystym dniu pożegnaliśmy koleżanki i kolegów z klasy trzeciej gimnazjum, której wychowawczynią jest pani Danuta Chmiel. Oto zakończyli oni pewien etap w życiu – nazywa się on w języku ludzi dorosłych „pierwszym etapem edukacji”. Od września rozpoczną drugi – nowy etap w swoim życiu. Otóż opuszczą dobrze znane im skrzydło budynku, w którym codziennie spotykali swoich nauczycieli. To właśnie pod ich opiekuńczymi skrzydłami stawiali pierwsze kroki w nauce czytania, pisania, liczenia. Uczestniczyli w konkursach wiedzowych, plastycznych, sprawnościowych. Tutaj wreszcie rodziły się pierwsze przyjaźnie. Drugoklasiści życzyli im samych miłych i pogodnych chwil w wymarzonych szkołach i aby pamiętali o nas.
   Klasa trzecia gimnazjum podeszła do pożegnania z humorem. Zorganizowała szkolne rozdanie Oskarów 2008. Z tej okazji każdy nauczyciel otrzymał drobny upominek i honorowe odznaczenie.
   Klasa V pożegnała również uczniów klasy VI, którzy od września znajdą się w nowych klasach, a do wysiłku będą ich mobilizować śpiewne dzwonki oznaczające nowe lekcje. Nowi nauczyciele będą prowadzić ich po ciekawej krainie wiedzy. Po wakacjach zasilą bowiem szeregi gimnazjalistów.
   Podczas obu pożegnań nie obyło się bez podarunków, tortów z mnóstwem świeczek oraz łez wzruszenia.
   Na zakończenie uroczystości wszyscy odśpiewali pieśń naszej szkoły i na dwa miesiące opuścili jej mury, by cieszyć się wakacjami.

 

 

 

Oprac. Emilia Świątkowska
 


11 czerwca – wyjazd klas 0-III na wycieczkę z okazji dnia dziecka
Pobyt w parku zabaw Fikoland

 

 

Pobyt w Wiosce Indiańskiej w Jurowcach.

 


Oprac. Grażyna Anuszkiewicz i Urszula Pastewska
  


 

Sprawozdanie z wycieczki szkolnej klasy II gimnazjalnej ZSS w Krasnymborze


   
Od 28 do 30 marca 2008 roku trwała szkolna wycieczka rowerowa klasy II gimnazjalnej ZSS w Krasnymborze na trasie Krasnybór – Studzieniczna – Giby – Marynowo – Sejny – Mołowiste – Płaska. Brało w niej udział 15 uczniów i dwóch opiekunów.
   Wycieczka rowerowa rozpoczęła się wyjazdem spod krasnoborskiej szkoły o godzinie 11.00. Tego dnia celem podróży były Giby, w których zostały zarezerwowane domki noclegowe, jednak po drodze uczniowie zwiedzili cmentarz otaczający kościół pod wezwaniem św. Rocha w Krasnymborze (gdzie znajdował się pomnik poświęcony ofiarom obławy lipcowej w 1945 r.) i Studzieniczną. W Studzienicznej uczestnicy wycieczki spędzili najwięcej czasu na podziwianiu eksponatów Izby Edukacji Leśnej i zdjęć znanego fotografa przyrodniczego, pana Romana Rogozińskiego, z którym mieli okazję się spotkać. Do Gib uczniowie dojechali około godziny 18.00. Tam przygotowali kolację i ognisko. Około godziny 22.00 wszyscy udali się do swych domków na spoczynek.
   Następnego dnia, zaraz po śniadaniu przygotowanym przez uczniów, uczestnicy wycieczki wyruszyli w stronę Sejn. Zwiedzili oni kościół w Gibach, który został zbudowany z materiałów pochodzących z molenny staroobrzędowców z Pogorzelca, miejsce poświęcone przez papieża (gdzie znajdował się drugi pomnik ofiar obławy lipcowej, okazalszy niż ten, który znajduje się w Krasnymborze) oczyszczalnię ścieków w Marynowie koło Sejn, szkołę dla dzieci litewskich ,,Žiburys”, ZST im. Stanisława Staszica w Sejnach (gdzie zostali poczęstowani obiadem ze szkolnego internatu) oraz klasztor i bazylikę dominikanów. Uczestnicy wycieczki byli również w konsulacie litewskim. Spotkali się tam z konsulem oraz pracownikami tego gmachu. W drodze powrotnej do Gib uczniowie mieli okazję zobaczyć cmentarzysko żydowskie – macewy. Na miejscu uczestnicy wycieczki przygotowali kolację i ognisko, jednak tym razem wszyscy rozeszli się dopiero po północy. Z tego względu, że była to ostatnia noc na tej wycieczce, wszyscy uczniowie przygotowali pytania konkursowe do quizu. Wszyscy otrzymali praktyczne nagrody (mydła, przyprawy czy szczoteczki do zębów).
   Ostatniego dnia wycieczki, o godzinie 11.00, wszyscy wyruszyli w stronę Krasnegoboru. Na własne oczy zobaczyli w jaki sposób przepływa się przez śluzę Kanału Augustowskiego ,,Gorczyca”. Po drodze przejeżdżali też przez Płaską. Uczniowie dojechali na miejsce około godziny 15.00. Stamtąd wrócili do swoich domów.
   Uważamy, że wycieczki rowerowe to doskonały sposób na integrację klasy. Uczą one działania w grupie, ale także samodzielności i nabywania sprawności fizycznej. Dowodzą one faktu, że można jednocześnie dobrze się bawić i uzyskiwać nowe umiejętności oraz wiedzę.
  Chcielibyśmy serdecznie podziękować panu Stanisławowi Anuszkiewiczowi i pani Katarzynie Rokicie za opiekę i zorganizowanie wycieczki. Mamy nadzieję, że tego typu wycieczki będą organizowane częściej.
 

Dawid Jewdokimow wraz klasą II G ZSS Krasnybór i wychowawcą

 

 

Majówka


   Kwitnące sady, kwiaty, zapach, który powoduje zachwyt nad przyrodą zainspirowały uczniów do zastanowienia się nad sobą i swoim miejscem na ziemi. Wspólnie postanowiliśmy pojechać na wycieczkę rowerową po Puszczy Augustowskiej.
   Temperatura 18O C, wietrzny dzień. Jazda rowerem to sama przyjemność, wszyscy byliśmy tego zdania. Wyruszyliśmy z Krasnegoboru przez Balinkę, Sajenek do Studzienic 22km. W Balince zrobiliśmy spacer do miejsc pamięci ofiar I wojny światowej. Płyty nagrobne były porośnięte mchem, nieczytelne napisy, nie było żadnej tablicy informacyjnej o tych mogiłach. Następnie wzdłuż torów kolejowych Leśnictwem Długie przejechaliśmy do grobów ofiar z I wojny światowej (Orle Góry). Zastaliśmy tam dużą ilość płyt nagrobnych z czytelnymi napisami. Połamane ogrodzenie i krzyże, bez tablic informacyjnych.
   Nad jeziorem Sajno zrobiliśmy krótki odpoczynek i następnie przez Sajenek udaliśmy się do Studzienic. Po wyjeździe z Sajenka zatrzymaliśmy się nad grobami ofiar z I wojny światowej. Bardzo dobrze jest utrzymany ten cmentarz. W Studzienicznej zwiedziliśmy miejsca sakralne, zatrzymaliśmy się przy pomniku Jana Pawła II. Następnie udaliśmy się pod pomnik Leśników Polskich i tam rozpaliliśmy ognisko. Po odpoczynku przeszliśmy na wieżę widokową nad jeziorem Studzieniczna. Podziwialiśmy florę i faunę ziemi augustowskiej.
   Trochę zmęczeni, pełni wrażeń wróciliśmy do domów. Maj to miesiąc wycieczek, relaks po całym roku pracy był nam potrzebny. Uczymy się wszędzie ta wycieczka była tego przykładem.

oprac. Małgorzata Dawidowicz

 

   

fot. Ewelina Pastewska kl. I g.

 

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NIEOGRANICZONYM
( o wartości zamówienia mniejszej niż kwoty określone
na podst. art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych )


Zespół Szkół Samorządowych w Krasnymborze
16-310 Sztabin
Krasnybór 59
zaprasza
do złożenia ofert na wykonanie zamówienia pn:
Remont instalacji elektrycznej w budynku Zespołu Szkół Samorządowych w Krasnymborze”
1. Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu instalacji w budynku Zespołu Szkół Samorządowych w Krasnymborze polegającego na wymianie instalacji elektrycznej na parterze, I kondygnacji oraz piwnicy budynku szkoły obejmującej:
 instalację oświetlenia ogólnego i awaryjnego,
 instalację gniazd wtyczkowych 220V,
 instalację dzwonkową,
 instalację ochrony przepięciowej,
 instalację ochronną od porażeń.
2. Wymagany termin realizacji zadania: do 20 sierpnia 2008 roku.
3. Specyfikację istotnych warunków zamówienia można otrzymać bezpłatnie w siedzibie Zamawiającego. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia jest zamieszczona na stronie internetowej ZSS w Krasnymborze www.szkolakrasnybor.pl
4. Warunki wymagane od wykonawców:
W przetargu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy :
1. Spełniają następujące warunki:
a) wykonali co najmniej 2 roboty budowlane z zakresu przedmiotu zamówienia o wartości minimum 50 000 PLN, polegające na budowie nowej lub remoncie istniejącej instalacji elektrycznej w budynku szkoły lub innym obiekcie użyteczności publicznej.
b) są uprawnieni do występowania w obrocie prawnym, zgodnie z wymaganiami ustawowymi,
c) posiadają uprawnienia niezbędne do wykonania prac będących przedmiotem zamówienia,
d) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
e) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,
2. Nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych.
5. Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego, do dnia 26 czerwca 2008 r. do godz. 12ºº.
Termin związania oferta wynosi 30 dni.
6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
7. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
8. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
9. Jedynym kryterium oceny ofert jest cena ofertowa za wykonanie przedmiotu zamówienia.
10. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 26 czerwca 2008 r. roku o godz. 12³° w siedzibie Zamawiającego
11. Uprawniony do udzielania informacji dotyczących przetargu – Barbara Kotarska Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Krasnymborze

Krasnybór dnia 5 czerwca 2008 r.

 

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NIEOGRANICZONYM pobierz

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia zobacz 

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia wersja do druku pdf pobierz

 


 

Niedługo ich pożegnamy.

 

 


 

Piknik z mamami 30.05.2008r.


  
Pod koniec maja i na początku czerwca obchodzone są dwa, jakże miłe święta, Dzień Matki i Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci w szczególny sposób chcą pokazać szacunek mamom, podziękować za ich troskę oraz miłość. Również mamy pamiętają o własnych pociechach, obdarowują je łakociami.
   W ZSS w Krasnymborze uroczystości te odbyły się tego samego dnia- 30czerwca, pod hasłem ,,Piknik z mamami”. Organizatorkami tej imprezy była wychowawczyni klasy 0- Urszula Pastewska i klasy I- Grażyna Anuszkiewicz.
   Pogoda została ,,zamówiona” przez dzieci i już od godziny 10.00 było gwarno i kolorowo na boisku szkolnym. Każde dziecko było ze swoją mamą. Spotkanie rozpoczęło się od występów maluchów. Recytowały one wiersze, śpiewały piosenki oraz zatańczyły trojaka. Otrzymały gromkie brawa.
   Następnie rozpoczęła się wspólna zabawa. Mamy razem z pociechami uczestniczyły w torze przeszkód: przeskoki przez skakankę, bieg z jajkiem na łyżeczce, skoki przez ,,kałuże”. Dzieci chciały wykazać się przed swoimi mamami, jednocześnie mamy przypomniały sobie szkolne lata. Było przy tym dużo śmiechu.
   Kolejny punkt programu to dopisywanie zakończenia znanych przysłów. Aby jednak urozmaicić zadanie, mamy musiały wytężyć umysł i wymyślić humorystyczne ich zakończenie.
   Duże zainteresowanie wzbudził konkurs ,,Kto to mówi?” Wychowawczynie przygotowały nagrane na kasecie wypowiedzi dzieci- każde z nich powiedziało kilka zdań o swojej mamie. Zadaniem mam było odgadnąć, która wypowiedź ich dotyczy. W trakcie spotkania można było zjeść ciasta, napić się herbaty lub oranżady.
   Dzieci miło spędzały czas przy grze w kręgle oraz w rzutach woreczkami do celu. Najwięcej śmiechu wśród zebranych wzbudziło przeciąganie liny. Mamy z zerówki rzuciły wyzwanie mamom pierwszaków.
   Pod koniec pikniku mamy wraz z dziećmi brały udział w quizie ,,Czy znasz własne dziecko- mamę?” Była to nie tylko zabawa, ale i ciekawe doświadczenie mamom. Niektóre miały kłopot z określeniem marzenia ich pociechy. Jednocześnie dowiedziały się, jak obserwowane i postrzegane przez własne dzieci.
   Na zakończenie mamy oprócz całusów otrzymały własnoręcznie wykonane przez maluchów upominki.
   Mamy nadzieję, że to spotkanie bardziej zintegrowało rodziców z klasą i szkołą. Było okazją do wspólnej zabawy i rozmowy między matkami.. Dzieci natomiast miały możliwość zobaczyć swoją mamę w niecodziennej sytuacji i być dumnymi nie tylko z jej przybycia, ale i uczestniczenia w konkursach. .Organizatorom pikniku zależało na wspólnym spotkaniu i zabawie. Nie było przegranych, wszyscy wygrali, bo się dobrze bawili. A przecież o to chodziło.
 

U. Pastewska, G. Anuszkiewicz


 


 

6 maja 2008r.

 

    W dniu Świętego Floriana uczniowie kl. „0”- I uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnymborze. Odbył się pokaz sprzętu strażackiego. Zademonstrowanie „na niby” gaszenia pożaru. Uczniowie mogli przymierzać hełm

 i kombinezon strażacki. Dużo frajdy sprawiła przejażdżka wozem strażackim. Uczniowie zostali zapoznani z zawodem strażaka. Strażacy przestrzegali przed niebezpieczeństwem bezmyślnego używania ognia.

 

 

   

 

Oprac. Grażyna Anuszkiewicz
 


 

„Witaj, majowa jutrzenko”


  
6 maja 2008 roku nasza szkoła świętowała 217 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Apel, który z tej okazji przygotowała polonistka, pani Alicja Augustynowicz z klasą VI, rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego.
Podczas tej uroczystości przypomnieliśmy sobie historię tego wydarzenia. Wysłuchaliśmy poezji patriotycznej w wykonaniu uczniów klasy VI. Tłem muzycznym był między innymi utwór „Witaj, majowa jutrzenko”. Akcenty wiosenne, majowe łączyły się z narodowymi, Polskimi. „Hymn do miłości ojczyzny” Ignacego Krasickiego wprawił nas w podniosły nastrój.
Była to kolejna lekcja historii i naszego patriotyzmu. Dzień 3 maja obchodzony jest w Polsce jako symbol niepodległości i wolności naszego kraju. To także czas refleksji, zadumy i pamięci narodowej zachowany w sercach każdego Polaka, który tego dnia słyszy słowa „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród”.


Oprac. Emilia Świątkowska

 

fot. Wioleta Hryń kl. III g.

 



 

Wycieczki uczą


   Organizator VI edycji konkursu „Historia utrwalona na starej fotografii” II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie przy współpracy Muzeum Ziemi Augustowskiej zorganizował wycieczkę jednodniową dla uczestników tego konkursu. Z Gimnazjum w Krasnymborze zostało złożonych dziesięć prac sześciu uczennic: Julii Chojnowskiej, Marleny Wierzbickiej, Sylwii Białous, Małgorzaty Serowieckiej, Klaudii Kotowskiej i Eweliny Pastewskiej. Opiekunami prac były: pani Joanna Maciejewska, Małgorzata Dawidowicz.
   Wycieczka z Augustowa, przez Białobrzegi, Gliniski, Jaminy, Sztabin, Krasnybór, Lipsk, Krasne, Bartniki, Wołkusz, Płaska. Pilotami wycieczki byli państwo Irena i Wojciech Baturowie. Trasę wycieczki poznaliśmy w autokarze. Zdziwiliśmy się, że jedziemy w miejsca, które są nam znane, a jednak dowiedzieliśmy się ciekawych interesujących wiadomości o tej Ziemi, która dla nas jest szczególnie bliska, czyli o Małej Ojczyźnie. Minęliśmy kilka Świętych drzew- o wielkich rozmiarach, na których zawieszano kapliczki oraz odrestaurowane kapliczki przydrożne, które świadczą o wielkiej pobożności tych ludzi, którzy zamieszkują te okolice. Przyjrzeliśmy się zabudowom drewnianym, które już nie długo będziemy oglądać tylko w skansenach. Ksiądz kanonik Wiesław Domitrz przybliżył powstanie parafii Krasnoborskiej i historię najstarszego zabytku województwa podlaskiego Kościoła Matki Bożej Różańcowej. W Lipsku nad Biebrzą zwiedziliśmy Muzeum Pisanki. Z Lipska pojechaliśmy na Płaską, gdzie mijaliśmy radzieckie żelbetowe schrony bojowe z lat 1940-1941. Bardzo nam się spodobał dworek myśliwski z XIX, szkoda że właściciele wstawili okna plastikowe, które niszczą ten piękny zabytek. Zwiedziliśmy śluzę na Kanale Augustowskim, przez której środek biegnie granica.
Zjedliśmy obiad w Płaskiej, a następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt „Prezentacja”, zaś nauczyciele „Ocena prac konkursowych”. Do Augustowa wróciliśmy wieczorem. Słońce towarzyszyło przez całą wycieczkę, humory również. Szczęśliwi, pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

 


 

 

Wizyta Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ordynariusza Jerzego Mazura
 

   31 marca 2008 roku naszą parafię pod wezwaniem Najświętszej Marii panny odwiedził Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezji Ełckiej, Jerzy Mazur.
   O godzinie 9.00 został On powitany w progu kościoła św. Rocha, gdzie odbyło się uroczyste przekazanie kluczy oraz powitanie przez księdza proboszcza Wiesława Domitrza i jego parafian. Następnie Ksiądz Biskup celebrował mszę świętą, w której uczestniczyły między innymi Koła Różańcowe, Koło Rycerstwa Niepokalanej, chorzy oraz małżeństwa.
   O godzinie 11.30 odbyła się msza święta z udziałem młodzieży i nauczycieli naszej szkoły. Biskup wzruszył wszystkich kazaniem na temat miłości Boga.
    Po mszy świętej cała nasza szkoła powitała wspaniałego Gościa odśpiewując pieśń„Idzie mój Pan”. Następnie, już na sali gimnastycznej, Pani dyrektor Barbara Kotarska powitała Księdza Biskupa w imieniu wszystkich obecnych, czyli pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Przypomniała, ze to już drugie spotkanie z Jego Ekscelencją w tej szkole. Jako drugi wystąpił proboszcz naszej parafii, ksiądz Wiesław Domitrz, który podziękował uczniom i nauczycielom za pomoc, którą uzyskiwał od nich zawsze, gdy jej potrzebował.
   Ksiądz Biskup wyraził radość z powodu tego, ze może po raz kolejny być w naszej szkole. Zapewnił, że jako pasterz pamięta o nas w swych modlitwach. Podzielił się z nami wiedzą na temat bycia świętym i bycia żołnierzem Chrystusa. Przez cały czas trwania spotkania wszystkim słuchaczom udzielał się spokój, ciepło i radość, jaką roztaczał wokół siebie Ksiądz Biskup. Ten nastrój wzmógł się podczas śpiewania słynnej „Barki”, ulubionej pieśni Papieża Jana Pawła II.
   Po zmówieniu przez wszystkich modlitwy „Pod Twoja obronę”, którą wypowiadaliśmy w różnych intencjach. Ksiądz Biskup Jerzy Mazur pobłogosławił wszystkich obecnych. Klerycy towarzyszący mu podczas spotkania rozdali wszystkim pamiątkowe obrazki z pisemnym błogosławieństwem naszego Gościa.
   Pożegnaliśmy Biskupa również piosenką. Tym razem było to „Żegnamy Cię Arcypasterzu”.
   Na pamiątkę wizyty w naszej szkole Ksiądz Biskup dostał od nas skromny podarunek. Pani dyrektor, w imieniu nas wszystkich obiecała, ze postaramy się być dobrymi żołnierzami Chrystusa.
   Potem Biskup Jerzy Mazur udał się na poczęstunek oraz rozmowę z nauczycielami naszej szkoły, w czasie której starał się ich lepiej poznać i zapamiętać. Czekał go jeszcze obiad na plebanii razem z rodzicami kapłanów i sióstr zakonnych, lustracja cmentarza grzebalnego, spotkanie z Radą Parafialną i Ekonomiczną oraz Komitetem Caritas.
   O godzinie 16.00 odbyła się msza święta, podczas której Ksiądz Biskup udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z klasy II i II Gimnazjum w Krasnymborze.
   Po tej mszy nastąpiło uroczyste pożegnanie Księdza Biskupa przez dzieci, młodzież, dorosłych oraz księdza proboszcza i podziękowanie Mu za wizytację naszej parafii.
 

Oprac. Emilia Świątkowska
 

 


 

Sprawozdanie z apelu szkolnego zorganizowanego z okazji świąt Wielkanocy



19 marca 2008 roku na sali gimnastycznej budynku ZSS w Krasnymborze odbył się uroczysty apel zorganizowany z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Część artystyczną przygotowała pani Danuta Wojewnik wspólnie z członkami Samorządu Uczniowskiego.
Apel rozpoczął się o godzinie 11.00. Część artystyczna trwała około 15 minut. Uczniowie przypomnieli nam znaczenie wielkanocnych tradycji. W formie wierszyków, piosenek, ciekawostek i wersetów z Biblii przekazali oni nam wiedzę, która jest niezbędna do zrozumienia świątecznych obrzędów. Następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim wielkanocne życzenia i ogłosiła wyniki konkursów, które doczekały się rozstrzygnięcia. Wręczyła też nagrody zwycięzcom. Apel skończył się o godzinie 11.40.
Myślę, że przygotowywanie apeli przez uczniów rozwija ich umiejętności i integruje społeczność szkolną. Uczy też traktować występ publiczny jako wyzwanie, które polega na zainteresowaniu widza. Uważam, że część artystyczna była interesująca. Mam nadzieję, iż wszystkie uroczystości organizowane w szkole będą równie ciekawe.
 

Dawid Jewdokimow
 

fot. Wioleta Hryń i Marcin Skorupa kl. III g


 

„Dzisiaj jest święto wszystkich dziewczynek…”

 

    10 marca w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet.

    W przygotowaniach do tego święta wzięli udział wszyscy panowie w naszej szkole. Ci najmłodsi, czyli z klas I-III zachwycili wszystkie panie i dziewczynki piękną deklamacją wierszy o tematyce wiosennej oraz wychwalających przymioty kobiece. Zaśpiewali też piosenki oraz złożyli wszystkim kobietom serdeczne życzenia z okazji ich święta.

     Następnie scenę wzięły w swoje panowanie starsze klasy szkoły podstawowej oraz gimnazjum, a dokładniej jego męska część. Dawid Chmiel i Dawid Jewdokimow próbowali wyjaśnić odwieczną tajemnicę natury kobiecej oraz zaprosili wszystkich do obejrzenia kilku zabawnych scenek.

     Pierwsza ukazywała próbę teatralną. Aktorzy mieli przedstawić powrót syna z kwiaciarni do domu w dniu Święta Kobiet i niecodzienną reakcję mamy na jego widok. Gimnazjaliści potrafili trzykrotnie przedstawić tę samą scenkę w taki sposób, że za każdym razem wydawała się zabawniejsza. Wzięli w niej udział: Krzysztof Sokołowski, Rafał Kochanowski oraz Łukasz Ostaszewski.

      Następny skecz przeniósł nas na lekcję w szkole. Nauczyciel, którego zagrał Dawid Jewdokimow, przestrzegał uczniów przed kobietami. Przedstawił pięć podstawowych typów żon: plotkarę, kobietę pracującą, kurę domową, kobietę aktywną oraz paniusię. Swoją teorię poparł pomocami wizualnymi w postaci portretów takich kobiet.

      Wszystkie panie z uwagą wysłuchały piosenki Czerwonych Gitar „ Tak bardzo się starałem” w wykonaniu męskiej części naszej szkoły.

Następnie uczniowie rozdali wszystkim nauczycielkom kwiaty oraz złożyli życzenia.

       Z ust pana Stanisława Anuszkiewicza popłynęły podziękowania dla wszystkich uczestników dzisiejszej uroczystości oraz gorące życzenia w imieniu wszystkich mężczyzn dla wszystkich kobiet.

 

Oprac. Emilia Świątkowska

 

fot. Wioleta Hryń kl. III g..


 

„Babcia z dziadkiem dziś świętują…”


     21 i 22 stycznia to najpiękniejsze dni w roku- „Dzień babci i dziadka”. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości- przedszkolak przynosi laurkę, uczeń własnoręcznie wykonany upominek, a dorośli kwiaty! W związku z tym w czwartek 14 lutego 2008 w Zespole Szkół Samorządowych w Krasnymborze odbyło się spotkanie z babciami i dziadkami. Organizatorami tej uroczystości był oddział przedszkolny pod kierownictwem p. Urszuli Pastewskiej oraz klasy I – III szkoły podstawowej wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami ( p. G. Anuszkiewicz, p. M. Milewska, p. H. Wolska). Uczniowie, aby uczcić to święto, przedstawiły program artystyczny. Przedszkolaki zaprezentowały inscenizację pt. „ Lisek”, wyrecytowały wiersz „Dla babci i dziadka” oraz zatańczyły walczyka. Klasa I przedstawiła montaż słowno- muzyczny. Drugą zaś klasę oglądaliśmy w inscenizacji pt. „Dla babci i dziadka” oraz w tańcu ludowym „Trojak”. Następnie wysłuchaliśmy w ich wykonaniu piosenki „Babcia wróżka”. Obejrzeliśmy przedstawienie z udziałem III klasy zawierające gorące życzenia dla babć i dziadków oraz wysłuchaliśmy piosenki „ Pada śnieg”. Na zakończenie klasa III wręczyła swoim babciom i dziadkom własnoręcznie robione kwiaty. Liczne wiersze, piosenki i tańce były naszym podziękowaniem dla babć i dziadków za ich ogromne serca i wielką miłość. Następnie główni bohaterowie uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek.
     Chociaż minęło trochę czasu od tego święta, to składamy najszczersze życzenia:

Niech każdy poranek przynosi Wam radość,
Niech Was kochają dzieci i wnuczęta,
Niech troski odpłynął za oceany,
I niech ktoś zawsze o Was pamięta.


    Babciom i dziadkom, a także rodzicom którzy przybyli do szkoły, by spędzić czas ze swoimi dziećmi i wnukami serdecznie dziękujemy. Dzieci uczą się od Was „rodzinności”, wiedzą że są dla Was ważne, że mogą na Was liczyć a to zapewne zaprocentuje w ich dorosłym życiu.
 

Oprac. Katarzyna Diana Rokita

 

fot. Katarzyna Diana Rokita.


 

 

BAL PRZEBIERAŃCÓW

 

fot. p. Aneta Wyszyńska


 

 

Choinka Szkolna w ZSS Krasnybór
 

    Jak co roku okres ferii zimowych rozpoczął się Choinką Szkolną. Odbyła się ona 19.01.2008 r. Na akademię zaproszono wielu gości, jednak przybyła na nią tylko Pani Dyrektor wraz Gronem Nauczycielskim, uczniowie i ich rodzice.
   Część artystyczna została poprzedzona oficjalnym powitaniem gości. Następnie każda klasa przedstawiła widzom to, co przygotowała na tę uroczystość. Od godziny 9.00 do 11.30 uczniowie umilali wszystkim pobyt w szkole występując w wesołych skeczach, śpiewając piosenki oraz tańcząc. Poziom artystyczny prezentowany przez nich był bardzo wysoki. Wiele osób żałowało, iż akademia się skończyła. Na koniec podziękowano gościom za przybycie na uroczystość Choinki Szkolnej.
     Po akademii wszyscy uczniowie wraz z rodzicami rozeszli się do klas, aby wspólnie przygotować poczęstunek i coś na nim zjeść. Później rozpoczęła się dyskoteka szkolna. Poprowadzili ją dwaj dyskdżokeje, którzy specjalnie na tę okazję przyjechali do naszej szkoły. Podczas przerwy w zabawie przyszedł ,,święty Mikołaj” z prezentami. Rozdał je dzieciom, po czym odszedł. Później autobus odwiózł młodszych uczniów do domu. Starsi bawili się do wieczora.
    Wszyscy są zdania, iż ten dzień pozytywnie nastroił ich do spędzenia ferii zimowych i pozostanie w pamięci na długo. Mamy nadzieję, że tego typu imprezy będą odbywały się częściej.
 

Dawid Jewdokimow
 

 

 fot. Katarzyna  Rokita


 

 

 

 

WIGILIA SZKOLNA

 

 fot. Katarzyna Diana Rokita


ZAWODY SPORTOWE

 

 fot. Patrycja Rzotkiewicz kl. VI


 

Święto Niepodległości 2007


   W poniedziałek, 12 listopada 2007 r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
   Dzień 11 listopada jest dla Polaków symbolem miłości ojczyzny, walki o wolność, symbolem wiary i zwycięstwa.
   Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
   Rozumiejąc, że oddając cześć symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie, zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie zachowali powagę i spokój.
   Po odśpiewaniu hymnu członkowie Samorządu Uczniowskiego zaprosili zgromadzonych do obejrzenia montażu słowno - muzycznego, który opracowała i całość wyreżyserowała p. Małgorzata Dawidowicz wraz z klasą I g, oprawę muzyczną zapewnił p. Wiesław Kotarski.
  Skłonił on do zadumania się nad przeszłością i teraźniejszością Polski, do pomyślenia o jej przyszłości.
Uczniowie przypomnieli wszystkim tragiczne karty naszej historii oraz próby ratowania ojczyzny, zachowania polskości i walki o odzyskanie niepodległości. Eksponowane na kartkach daty i nazwy wydarzeń historycznych zostały w pamięci.
  Wysłuchano wielu pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klasy I gimnazjum, a najbardziej popularną ,,Rotę" śpiewali wszyscy.
  Na koniec aktorzy - współcześni uczniowie uświadomili sobie, że o zdarzeniach opowiedzianych w montażu, uczą się w szkole, że opowiadają o nich nauczyciele historii i języka polskiego.
   Warto więc było wsłuchać się w bieg historii, w pokoleń przemijanie.
   A pamięć o tych, którzy odeszli, jesteśmy winni tym, którzy przyjdą po nas.


Oprac. Emilia Świątkowska
Fot. Marcin Skorupa


 

 


 

Wszyscy  głosujcie na naszą stronę !!!!

   Nasza szkoła bierze udział w konkursie na szkolną witrynę zorganizowanym przez Polski Portal Edukacyjny Interklasa.Zachęcam wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich, którzy byli, są lub będą związani z Zespołem Szkół Samorządowych w Krasnymborze do oddania głosu na tę stronę. Głosowanie na naszą witrynę umożliwia link "Głos na naszą stronę". Głos należy oddawać codziennie. Każdy oddany głos to wyższe miejsce na liście. Głosujcie więc codziennie !!!!
 


                                                 PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I.

   25 października 2007r. w Zespole Szkół Samorządowych w Krasnymborze przyjęto w poczet uczniów najmłodszych czyli pierwszoklasistów. Na tę uroczystość przybyli rodzice oraz zaproszeni goście.
O każdy szczegół tej uroczystości zadbała wychowawczyni kl .I G. Anuszkiewicz oraz wychowawczyni kl. VI A. Augustynowicz.
   Tradycją szkoły jest, że w tym dniu uczniowie kl. VI są opiekunami swoich najmłodszych kolegów. Po przecięciu szarfy przez przewodniczącą kl. I, wprowadzili ich na salę gimnastyczną. Zanim pierwszoklasiści przystąpili do złożenia ślubowania, starsi koledzy szkolni przeprowadzili im egzamin. Składał się on z trzech prób. Pierwsza to wybranie odpowiedniego zachowania się do konkretnych sytuacji. Za prawidłowe zachowanie się uczniowie otrzymali tarczę szkoły. Kolejna próba polegała na odgadywaniu zagadek. Najmłodsi, pomimo dużej tremy, odgadli wszystkie i wręczono im emblemat sowy ,,sowy-mądre głowy”.    Ostatnia próba polegała na zjedzeniu z uśmiechem plasterka cytryny. I tym razem dzieci doskonale wywiązały się z zadania i otrzymały emblemat uśmiechniętego słonka.
   W następnym punkcie pierwszoklasiści zaprezentowali swój program artystyczny. Składały się na niego wiersze i piosenki. Tłem uroczystości były prace plastyczne wykonane przez uczniów kl. I.
Po występach odbyło się uroczyste ślubowanie. Pełniąca obowiązki pani dyrektor A. Augustynowicz ,,czarodziejskim” ołówkiem pasowała najmłodszych na uczniów. Życzyła im sukcesów w zdobywaniu wiedzy, nawiązywaniu nowych przyjaźni oraz wiele radości.
   Aby uwiecznić to wydarzenie, każdy uczeń- pierwszak zrobił odcisk palca – pieczątkę w kronice szkolnej. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, od starszych kolegów drobne upominki, a od księdza proboszcza ,,słodkie co nie co”.
Po części oficjalnej uczniowie kl. I wraz z rodzicami zaprosili nauczycieli i szóstoklasistów na słodki poczęstunek. Cała uroczystość zakończyła się wspólną dyskoteką..


Grażyna Anuszkiewicz
 

Ślubowanie złożyli:
(górny rząd od lewej) Patrycja Borkowska, Kamil Żywna, Weronika Dyda, Paweł Kasjan, Ewa Pietrzeniec, Daniel Ostapowicz, Paulina Kułak, Maciek Pastewski, Dorota Kozłowska,
( dolny rząd od lewej) Michał Zamojski, Maciek Kochanowski, Konrad Pachucki, Rafał Klim, Radek Lewkowicz, Patryk Mucharski.
 

 

   

fot. Marcin Skorupa, kl. III g


 

Krasnybór dnia 19 październik 2007 r.

 ZSS.3410-01/2007                                                                                                   

 

ZAWIADOMIENIE

O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY I

O WYKONAWCACH, KTÓRYCH OFERTY ZOSTAŁY

ODRZUCONE LUB WYKLUCZONE

 

1.       Na podstawie art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych ( Dz.U. z 2006 r. Nr 164 poz. 1163 ze zm.), niniejszym informuję, iż w prowadzonym przez  Zespół Szkół Samorządowych w Krasnymborze  postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie „zapytania o cenę” na „ Dostawę oleju opałowego – lekkiego do Zespołu Szkół Samorządowych w Krasnymborze Gmina Sztabin”, Zamawiający zgodnie z art. 91 ust. 1 w/w ustawy dokonał wyboru jako oferty najkorzystniejszej, oferty złożonej przez Wykonawcę – „PLUS spółka jawna Jan Jurkiewicz, Sławomir Gorustowicz, 15-521 Białystok – Zaścianki, ul. Szosa Baranowicka 58.  Przedmiotową decyzję Zamawiający uzasadnia tym, iż oferta niniejszego Wykonawcy  spełniła warunki udziału w tym postępowaniu oraz zawierała najniższą cenę.   

2.      W postępowaniu,   złożono dwie ofertę , które w wyniku oceny ofert uzyskały następującą ilość punktów:

1)      „PLUS spółka jawna Jan Jurkiewicz, Sławomir Gorustowicz, 15-521 Białystok – Zaścianki, ul. Szosa Baranowicka 58 – 100 pkt

2)      „SETON” spółka jawna, Krzysztof Cichocki , Ryszard Matusiewicz, 19-300 Ełk, Nowa Wieś Ełcka , ul. Ełcka 9b – 98,39 pkt.              

3.      W postępowaniu tym nie odrzucono żadnej oferty.

4.      W postępowaniu tym nie wykluczono żadnego wykonawcy.

 

 

 

                                                                                        Alicja Augustynowicz –  p.o. Dyrektora ZSS w Krasnymborze

 


 

Dzień Edukacji Narodowej



  
Dnia 15 października 2007 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nad scenariuszem akademii czuwali: pani Małgorzata Dawidowicz, pani Joanna Maciejewska oraz pan Stanisław Anuszkiewicz.
Wspólnie z Samorządem Uczniowskim przygotowali niezwykle ciekawe i pełne humoru widowisko. Na szkolnej scenie zabłysły gwiazdy, które ujawniły swój niekwestionowany talent i wywołały entuzjazm wśród zgromadzonej publiczności.

   Uroczystość uświetnili swoją obecnością licznie zaproszeni goście: Wójt Gminy Sztabin- pan Tadeusz Drągiewicz, Ksiądz Prałat – Wiesław Domitrz, emerytowani nauczyciele, Rada Pedagogiczna oraz rodzice.

   Apel rozpoczęła pani dyrektor Alicja Augustynowicz życzeniami dla wszystkich pracowników szkoły. Następnie wręczyła Nagrodę Dyrektora za pracę i trud nauczyciela włożone w wychowanie uczniów dla pani Małgorzaty Milewskiej i pani Haliny Wolskiej. Nagrodę z rąk Wójta otrzymała pani Grażyna Anuszkiewicz.

   Po tej uroczystej chwili nastąpiła część artystyczna akademii, którą poprowadzili koledzy z Samorządu Uczniowskiego. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z klasy II oraz III, prezentując ciekawe układy ruchowo - muzyczne. Później efekty swojej pracy zaprezentowali gimnazjaliści, którzy przedstawili humorystyczne scenki z życia szkoły i kilka interpretacji znanych piosenek. Uczniowie z kółka tanecznego pochwalili się swoimi umiejętnościami.

   Na zakończenie występów Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów podziękował Pani Dyrektor oraz nauczycielom za poświęcenie, jakie wkładają w swoją pracę oraz wręczył nauczycielom kwiaty, będące wyrazem ich wdzięczności.
Całej uroczystości towarzyszyła wyjątkowa atmosfera, pełna humoru i zabawy. Uczniowie cieszyli się, że nie ma lekcji, a nauczyciele mieli chwilę, by z dumą pomyśleć o swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.
To nie był jednak koniec niespodzianek w tym dniu Po części artystycznej goście otrzymali zaproszenie na drobny poczęstunek, który przygotowała Rada Rodziców.
 

 

Oprac. Emilia Świątkowska


 

OJCZE ŚWIĘTY – PAMIĘTAMY !
 

   W niedzielę, 14 października, w całej Polsce obchodzony był VII Dzień Papieski.
   W naszej szkole, 16 października był dniem szczególnym. Wedy bowiem uczciliśmy rocznicę wybrania Karola Wojtyły papieżem. Na ten dzień składało się wiele elementów: pamięć o Janie Pawle II, myśl o Jego beatyfikacji, chęć poznania lub przypomnienia Jego bogatego i wszechstronnego nauczania, ale przede wszystkim szczera modlitwa. Z tej okazji odbył się uroczysty apel.
    Uczniowie klasy VI i klas gimnazjalnych, przygotowani przez panie katechetki: Małgorzatę Dawidowicz i Danutę Wojewnik przedstawili kalendarium życia Karola Wojtyły i Jego pontyfikatu. Montaż słowno-muzyczny wystawiony przez uczniów powstał w oparciu o teksty układane po śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II i były umieszczane w różnych czasopismach. Uzupełnieniem słów było kilkuminutowe nagranie pieśni-modlitwy „Pater Noster” w wykonaniu Papieża. W trakcie apelu odśpiewano Jego ulubioną „Barkę”.
   Na zakończenie uczniowie wzięli udział we mszy świętej poświęconej pamięci naszego Papieża.

 

     


 

Oprac. Emilia Świątkowska
 


 

Fotoreportaż z Otrzęsin

 

Ostatnie chwile radości przed otrzęsinami. Już niedługo nadejdzie ważny moment Powitanie przyszłych gimnazjalistów przez klasę II g Ciekawe kto kogo dotrze?
Sprawdźmy jak mocno są ze sobą związani Sprawdźmy jak mocno są ze sobą związani Pyszny, orzeźwiający Red Bull Wychowawczyni kl. Ig, pani Małgorzata Dawidowicz, jest innego zdania
Znają już odpowiedzi na trudne pytania Potrafią narysować wszystko, nawet z zamkniętymi oczami  Teraz muszą być zrównoważeni Podczas tej konkurencji nie utonęło żadne jabłko
 
Maseczka piękności Wizyta w salonie kociej piękności Wizyta w salonie kociej piękności  

 


 

 

DZIEŃ DOBRY, SZKOŁO!

 

                3 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2007/2008. Pod nieobecność naszej pani Dyrektor, Barbary Kotarskiej, jej obowiązki przejmie pani Alicja Augustynowicz. Opalone i roześmiane buzie przywitały Radę Pedagogiczną, rodziców oraz wszystkich kolegów i koleżanki. W tym roku zaczyna pracę nowa pani od świetlicy, pani Katarzyna Diana Rokita oraz pani praktykantka z języka polskiego, pani Martyna Augustynowicz.

         Pani Alicja Augustynowicz przywitała wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej, następnie przeczytała przemówienie nowego Ministra Edukacji Narodowej, prof. Ryszarda Legutko. W skrócie przedstawiła daty najważniejszych wydarzeń, które będą miały miejsce w naszej szkole. Wszyscy mamy nadzieję, ze ten nowy rok szkolny okaże się jeszcze wspanialszy i obfitujący w nowe, niezapomniane przeżycia.

oprac. Emilia Świątkowska