BIBLIOTEKA Działania biblioteki w roku szkolnym 2015/2016

O bibliotece
Gazetka biblioteczna
REGULAMIN KORZYSTANIA Z MULTIMEDIALNEGO CENTRUM INFORMACYJNEGO
Program „Czytające przedszkola” w ramach Kampanii czytania „Cała Polska czyta dzieciom”
Działania biblioteki w roku szkolnym 2018/2019
Działania biblioteki w roku szkolnym 2017/2018
Działania biblioteki w roku szkolnym 2015/2016
Działania biblioteki w roku szkolnym 2014/2015
Biblioteka przyjazna dzieciom
Czytam, więc wiem

Pasowanie na czytelnika

25 lutego 2016 roku w szkolnej bibliotece odbyło się Pasowanie na czytelnika. Uczniowie klasy pierwszej Zespołu Szkół Samorządowych im. Sybiraków w Krasnymborze, wraz z wychowawczynią, panią Małgorzatą Milewską, odwiedzili bibliotekę, aby nauczyć się, jak z niej korzystać.
Poznali tam regulamin wypożyczalni i Centrum Multimedialnego. Dowiedzieli się, gdzie szukać książki? Poznali określenia związane z biblioteką, takie jak: karta czytelnika, karta książki, księga inwentarzowa, katalog, księgozbiór podręczny.
Złożyli uroczystą przysięgę, że będą przestrzegać zasad obowiązujących w bibliotece. Każdy dostał teczkę czytelnika, czyli materiały związane z czytaniem do samodzielnej pracy. Były tam kolorowani, naklejki, zawieszka na drzwi z hasłem: Nie przeszkadzać – czytam sobie, zakładka do książki, dyplom użytkownika biblioteki. Każdy uczeń wypożyczył swoją pierwszą książkę, którą wybrała dla niego pani bibliotekarka – Emilia Świątkowska.
Dzieci pełne wrażeń wróciły do klasy. Obiecały, że będą często odwiedzać bibliotekę, żeby wypożyczyć książkę.

fot. Małgorzata Milewska

16 grudnia 2015 r. odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV-VI ze znajomości książki Anny Onichimowskiej pt. "Najwyższa góra świata"

5 listopada 2015 r.- konkurs biblioteczny z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek pt. "Mój ulubiony potwór z bajki"