Konkurs biblioteczny pt. „Postać z mojej ulubionej książki”

          13 listopada 2019 r. rozstrzygnięto konkurs przeznaczony dla uczniów klas 0-III Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze pod tytułem „Postać z mojej ulubionej książki”.  Konkurs został ogłoszony w ramach innowacji pedagogicznej „Bajkowe wędrówki”.

           Polegał on na stworzeniu ilustracji na kartce przy użyciu dowolnej techniki plastycznej, w której wykorzystujemy np. kredki, farby, wycinanki, plastelinę, bibułę i tym podobne materiały.

            Uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie. Jury w składzie: Emilia Świątkowska, Katarzyna Diana Radziewicz, Urszula Pastewska i Małgorzata Milewska, miało nie lada trudność w wyłonieniu zwycięzcy. Przydzielono nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III S.P.

           Pierwsze miejsce wśród uczniów „zerówki” zajęła Julia Bagieńska, która wykonała ilustrację pt. „Królewna”, II miejsce zajęła Zuzanna Kaczyńska, a trzecie Julia Rotkiewicz. Wyróżnione zostały prace: Kacpra Karpa i Marka Chomiczewskiego.

           Zwycięzcami spośród uczniów klas I-III zostali: Anita Pietrzeniec z kl. II, której praca miała tytuł: „Podwodna tajemnica”, Magdalena Tarasiewicz z  kl. III, której praca nazywała się „Czerwony Kapturek” oraz Krzysztof Wasilewski kl. III – jego praca nosiła tytuł „Sponge Bob”. Na II miejscu znaleźli się: Jakub Pycz z kl. II, Mateusz Białous z kl. III oraz Natalia Niedzielko z kl. III. Trzecie miejsce zajęli: Patrycja Piekarska z kl. II, Jakub Oreluk z kl. III, Maja Kulmacz z kl. III. Natomiast wyróżnienia otrzymały: Martyna Hrehorowicz i Natalia Stanulewicz z kl. III.

          Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

          Ten konkurs z pewnością zachęcił uczniów do czytania książek ze zrozumieniem. Rozwinął również wyobraźnię podczas tworzenia prac plastycznych na podstawie przeczytanych książek.

fot. Emilia Świątkowska

 

Oprac. Emilia Świątkowska

Może Ci się również spodoba